kirándulás

Lázár Ervin Program - 6-7. osztály (2023.10.26.)

2023. október 26-án, csütörtökön a Dávodi Forrás Általános iskola 6-7. osztályos tanulói a Lázár Ervin program keretében egy rendhagyó irodalom órán vehettek részt, melyet a bajai dr. Pósta Sándor Sportcsarnokban tartottak. Különjáratú autóbusszal szállítottak minket a helyszínre és haza Dávodra.

Együtt Erdélyben is!

A Dávodi Forrás Általános Iskola évek óta sikeresen pályázik az Alapítvány az Erzsébet Táborok táboroztatási program keretein belül az élményalapú táborokban való részvételre. Az előző években Zánkán töltöttünk egy-egy hetet. Ebben a tanévben nagyot álmodtunk, és pályázatunkat az Erdélyi Erzsébet-táborba adtuk be, Nagyon megörültünk, amikor arról értesítettek, hogy pályázatuk nyertes pályázat. 2023.07.09-15-ig, vasárnaptól szombatig az „Erdélyi Erzsébet-táborban”, a magyarság erdélyi „szigetén” felejthetetlen élmények vártak bennünket.

Lázár Ervin Program - 7. osztály (2023. május 17.)

Újra feledhetetlen élményt szerzett gyerekeinknek a Lázár Ervin Program. Iskolánk 7. évfolyamos tanulói 2023. május 17-én a Pécsi Nemzeti Színház előadásában a Valahol Európában című musicalt nézték meg.

A tankerület kényelmes autóbuszt rendelt az utaztatásunkra, ami a hercegszántói, csátaljai nagybaracskai diákokkal együtt történt. 11 órakor kezdődött a darab, egy szünettel 2 óra 45 percig tartott.

Lázár Ervin Program - 3. osztály (2023.05.04.)

2023. május 4-én a Lázár Ervin Program jóvoltából a Bajai Városi Színházban a 3. osztállyal, 17 fővel résztvettünk a Laci királyfi című bábelőadáson. Egy színvonalas, tartalmas darabot nézhettek meg a gyerekek, amelyet nagyon élveztek. A színészek bevonták a gyerekeket az előadásba, amely még motiváltabbá tette őket.

Élményekben gazdagon tértünk haza. Köszönjük a lehetőséget a szervezőknek!

Lázár Ervin Program 2.osztály (2023.05.03.)

Iskolánk 2. évfolyamos tanulói 2023. május 3- án a Lázár Ervin Program keretében Bajára utazott, ahol a Baja Városi Színházteremben a a MárkusZínház előadásában a Laci királyfi című előadást nézték meg. A színdarab Benedek Elek meséjét dolgozta fel. A kicsi Laci királyfi hirtelen dühében elkívánja nővéreit a Föld alá. Hiába bánja, muszáj a királykisasszonyok után mennie.

Lázár Ervin Program – Budapest Fővárosi Nagycirkusz - 8. osztály (2023.04.26.)

Április 26-án, szerdán a Dávodi Forrás Általános Iskola 8. osztályos tanulói a Lázár Ervin Program keretében a Fővárosi Nagycirkuszba látogattak el a „Sztyeppe illata” című előadásra.

Autóbusz érkezett értünk és szállított Budapestre. Az osztály tanulóinak a legtöbbje még sosem járt a nagycirkuszban, így mindannyiuk számára maradandó élményt nyújtott a látogatás.

Petőfi 200-NKP Kiskőrös (2023.04.13.)

2023. 04. 13. napján az érsekcsanádi iskolásokkal közösen vettünk részt a pályázati kiránduláson.

Hosszú, de cseppet sem volt unalmas az állandó kiállítás, amely a 7 év címet viseli. Minden sarok Petőfi alkotói éveinek egyikét dolgozza fel újszerű módon. A gyerekek számára ismerős adatok, versek is elhangoztak, lekötötte figyelmüket a sok érdekes megoldás, itt is elégedettek lehettünk tanulóink viselkedésével.

Nyugodt hangú, alapos, magabiztos, a korosztálynak megfelelő mennyiségű és tudásszintű vezetést kaptunk. A kérdésekre tudtak válaszolni, figyeltek.