Együtt Erdélyben is!

A Dávodi Forrás Általános Iskola évek óta sikeresen pályázik az Alapítvány az Erzsébet Táborok táboroztatási program keretein belül az élményalapú táborokban való részvételre. Az előző években Zánkán töltöttünk egy-egy hetet. Ebben a tanévben nagyot álmodtunk, és pályázatunkat az Erdélyi Erzsébet-táborba adtuk be, Nagyon megörültünk, amikor arról értesítettek, hogy pályázatuk nyertes pályázat. 2023.07.09-15-ig, vasárnaptól szombatig az „Erdélyi Erzsébet-táborban”, a magyarság erdélyi „szigetén” felejthetetlen élmények vártak bennünket. Közösen táboroztunk Magyarországon élő és erdélyi gyerekekkel. Az „Erdélyi Erzsébet-tábor” csodálatos környezetben, a Madarasi Hargita lábánál helyezkedik el, Ivó településen. A 2,5 hektáros táborhelyen 150-en táboroztunk. Nyolcszemélyes szobákban helyeztek el bennünket, közös mosdóval és zuhanyzóval, emeletes ágyakkal. A lélegzetelállító kilátás és a természeti szépségek mellett számos program és kirándulási lehetőség várt ránk, de a tábor területén sportolhattunk (foci, röplabda, futball, tollaslabda), társasozhattunk, pingpongozhattunk, csocsózhattunk. is. De szerepelt táncház, tánctanulás és kézműveskedés is a programok között. Népi mesterségekkel is megismerkedtünk: például kipróbálhattuk a nemezelést, a fafestést is. A csíkszeredai és a szejkefürdői kirándulások, valamint a túra a Madarasi Hargitára is felejthetetlen élményeket nyújtott. Az oda-vissza utat egy-egy napos, hálókocsis vonatúttal tettük meg. Erdélyen belül külön buszokkal utaztunk. A legjobb az volt, hogy összebarátkoztunk más magyarországi és székely gyerekekkel, nagyon sok élménnyel gazdagodtunk, kicsit ismerkedtünk az erdélyi magyarság szokásaival, történelmével.