Az állatok világnapja

2018. október - állati jó nap

Ezen a világnapon ma már nem csak a vadon élő, hanem minden állat védelmére felhívják a figyelmet. A haszonelvűségnek sok állat esik áldozatul és a kedvtelési állattartás pedig nem mindig alapul a felelősségen. Magyarországon például évente több százezer "kedvenc" állat válik kóborrá.

Ha minden nap október negyedike lenne, sokkal többet foglalkoznának az állatokkal, sokkal több figyelmet fordítanának az ember legjobb barátjára, s talán nem kellene annyi ártatlan életet kioltani, vagy nyomorúságos körülmények között tartani. Nemcsak az állatok világnapján, de a hétköznapokban sem szabadna elfeledkeznünk a bennünket körülvevő természetről, élőlényekről. Akkor kedvenceink is azt hihetnék, hogy minden nap születésnapjuk van.

Iskolánkban az alsó tagozatos gyerekekkel kerékpártúrát szerveztünk a közeli Halastóhoz. Itt szabadon nézhették meg az állatokat. Kacsákat, malacokat, tyúkokat, kakasokat, méheket. A legnagyobb siker mégis a kiskutya volt. Talán a kutyát mindenki jobban ismeri, hiszen ez a legtöbb háznál megtalálható. Itt azonban felhívtuk a gyermekek figyelmét, hogy nem csak addig kell szeretni az állatokat, míg kicsik és „cukik”, hanem gondoskodni kell róla élete végéig!

ÖKO Iskola

További képek itt tekinthetőek meg

2017. október

Az állatok világnapját 1931 óta ünnepelik minden esztendőben Szent Ferenc emléknapján, október 4-én. Ez a nap Assisi Szent Ferencnek, az állatok védőszentjének halála napja.

A rendalapító Assisi Szent Ferenc a legenda szerint nemcsak értette az állatok nyelvét, hanem beszélgetett is velük, s már a 13. század elején azt hirdette, hogy mindent szeretnünk kell, ami körülvesz minket, legyen az élő vagy élettelen.

A világnapon ma már nem csak a vadon élő, hanem minden állat védelmére felhívják a figyelmet. A haszonelvűségnek sok állat esik áldozatul és a kedvtelési állattartás pedig nem mindig alapul a felelősségen. Magyarországon például évente több százezer "kedvenc" állat válik kóborrá.

ÖKO Iskola
Iskolánkban az alsó tagozatos gyerekek plakátokkal, rajzokkal készültek erre a napra.