Fenntarthatósági témahét (2021.04.19-23.)

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a köznevelésben 2021. április 19–23. között hirdeti meg a Fenntarthatósági Témahetet, amelynek célja, a fenntarthatóság üzenetének terjesztése iskolai keretek között.

A 2021. évi Fenntarthatósági Témahét kiemelt témái az erdő, mint ökoszisztéma, a zöld gazdaság és a fenntartható közösségek. E témák köré épültek az óráink, projektjeink.

A témahét célja, hogy a fenntarthatóság üzenetét az iskolákból kiindulva, a pedagógusokon és diákokon keresztül közvetítse az egész társadalom felé.
Hazai és Kárpát-medencei iskolák vehetnek részt a programban. A globális felmelegedés, vízhiány, csökkenő energiakészlet, klímaváltozás, olyan veszélyek, amik fenyegetik Földünket, ha gyorsan nem változtatunk szemléletünkön és magatartásunkon. A szemléletváltásra a gyerekek a legfogékonyabbak, ezért nagyon fontos, hogy már az iskolában megismerjék a téma jelentőségét, és, hogy kis odafigyeléssel ők is tehetnek a Föld védelméért.

Az eseményről készült néhány kép itt tekinthető meg