Határtalanul pályázat - Erdély

A Dávodi Forrás Általános Iskola 7. osztálya, egy sikeres pályázat keretében a Határtalanul! programmal, 2014. szeptember 23-tól 27-ig erdélyi tanulmányi kiránduláson vett részt. A programot a nagyon gazdag, erdélyi mondavilághoz kapcsoltuk, ezeket elevenítettük fel a helyszíneken. Bejártuk Nagyszalontától Parajdig, Korondtól Csíksomlyóig, Békás-szorostól Szent Anna-tóig, Mádéfalvától Máréfalváig, Marosvásárhelytől Kolozsvárig azokat a helyeket, melyekhez mondákat, meséket kapcsoltunk. Gyönyörködtünk a természeti kincsekkel bővelkedő tájjal. Szállásunk a vendégszerető Gyergyóújfaluban volt. A magyar-magyar kapcsolatok építése, a személyes kapcsolatok kialakítása is fontos szerepet játszott ebben a néhány napban, hiszen a program egyik nagyon fontos eleme a külhoni magyarságról szerzett személyes tapasztalatok szerzése.
Kirándulásunk a Csátalja-Nagybaracska Simonyi Márton Tagintézményének 7. osztályos tanulóival valósult meg.

A galéria itt megtekinthető.