SULIZSÁK - Ruhagyűjtés az Iskolának (2024. január)

Tegyünk a Földért, segítsük az újrahasznosítást, tanítsuk meg egymásnak a környezettudtosságot és a fenntarthatóságot!

A Dávodi Forrás Általános Iskola is csatlakozott a SULIZSÁK programhoz, ezért 2024. januárban ruhagyűjtésre került sor intézményünkben.

Célunk a gyerekek környezettudatos nevelése, mellyel elérhetjük, hogy a jövő generációjának ezek az apró szokások már természetesek legyenek és beépüljenek a hétköznapjaikba, valamint ismerjék meg a textil újrahasznosításának lehetőségeit, hogy nem a kuka a megoldás. Ezért ösztönöztük a közösségeket, tanulókat, hogy az otthon és a környezetükben a már nem használt, és a program előírásainak megfelelő ruhákat, kiegészítőket, cipőket gyűjtsék. Így teremtve lehetőséget arra, hogy beszélgessenek a fenntarthatóságról, környezettudatosságról és ezzel egyidőben tegyenek közösségükért és környezetükért, valamint, hogy a már nem tetsző, kinőtt ruhadarabok újra gazdára találjanak.

2024. január 23-ra megteltek a zsákok, melyeket iskolánkban átvettek, lemértek és elszállítottak. A kapott összeget intézményünk fejlesztésekre fordítja.

Nagyon szépen köszönjük a támogatást, az aktív részvételt a ruhagyűjtésben!