Európai Diáksport Napja (2023.09.29.)

Az Országgyűlés 2017-ben nyilvánította 30/2017. (XII. 13.) OGY határozatával minden év szeptemberének utolsó péntekét a Magyar Diáksport Napjává. A kezdeményezés tizenhat éve indult el Magyarországról, ma már a magyar ötletből létrejött Európai Diáksport Napja az európai sportesemények csúcstartója, melynek keretében a legtöbb gyerek egyszerre sportol. A diáksportnapi kezdeményezés célja, hogy a tematikus napra regisztráló iskolákban sportoljanak, mozogjanak a gyerekek, a helyi adottságokhoz, hagyományokhoz illeszkedően. A Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) idén szeptember 29-én rendezte meg az Európai Diáksport Napját, amelyhez iskolánk is csatlakozott. Az egyetlen ajánlott programelem az Európai Diáksport Napján, minden esztendőben az adott évnek megfelelő futótáv teljesítése, amely így idén 2023 méter lefutása volt. A rövid készülődés után kicsik és nagyok is a 2023 méteres távot futották le.