Nyakunkon a pályaválasztás… (2019.11.28)

Pályaorientációs napot tartottunk 2019.11.28-án, amelyre vendégül hívtuk Szabó Sándor bűnügyi szakértőt, magánnyomozót Budapestről, aki életútjáról, munkájáról, annak szépségeiről és nehézségeiről tartott beszámolót.

Nagyon érzelemmel teli, elgondolkodtató és tanulságos előadásban volt részünk.

Előszőr röviden a szakmai életútjáról mesélt, megtudtuk, hogy 1998 és 2004 között rendőrségi nyomozóként dolgozott, majd 2006-ban megalapította a Hesber Magánnyomozó Irodát. Sikeres munkájának köszönhetően hazánk 2000-es éveinek egyik elismert detektívje lett.

Magánnyomozóként közreműködött számos, a társadalom vagy a közvélemény szempontjából jelentős súlyú ügy nyomozásában.

Az eredményes nyomozásoknak köszönhetően egyre több híresség kereste fel, mely által a "celebek nyomozójaként" is több helyütt említik.

Számos esetben, mint szaktanácsadó vesz részt különböző, bűncselekményekkel és magánéleti gondokkal foglalkozó televízió- és rádióműsorokban.

Fontos gondolatokat fogalmazott meg diákjainknak, miszerint szakmát, hivatást úgy válasszanak, hogy szeretettel és szívből tudják végezni. Motiváló volt tanulóinknak a saját életútja pozitív példaként azaz, honnan indul és hová juthat egy ember, ha tudatosan, szorgalmasan és kitartóan éli az életét. Nem utolsó sorban a magas kereseti lehetőség fontosságára is felhívta a figyelmet.

Tanulóinknak egy meglepetésben is volt részük, ugyanis az előadótól ebédmeghívást kaptak egy közös pizzázásra.

Gyakorlati bemutatóra is sor került: tenyérlenyomat készítés, helyszínelés, gumilövedék használat.

A nap pozitív mérlege: a gyermekek nagyon élvezték a nyomozó magával ragadó, diákokhoz közelálló stílusát és hogy hatásos volt, azt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy többen elgondolkodtak a továbbtanulási szándékuk módosításán.